DOKUMENTUMFILM EGY HALLGATÓI ÖNKÉNTES AKCIÓRÓL

  • 2016.novemberében a HÖOK Külhoni program keretében nagyszabású önkéntes akciót valósítottunk meg a Semmelweis Egyetem Hallgatói Önkormányzatával együttműködve Kárpátalján. Az SE HÖK több,mint 50 hallgatót és 3 orvost vont be az akcióba, valamint vállalta a hat települést érintő, négynapos egészségügyi méréssorozat valamennyi költségét. Az akció révén 600 ember vehetett igénybe alapvető egészségügyi szűréséket és orvosi konzultációt. A kárpátaljai utunkra egy független stáb is elkísért minket, hogy dokumentumfilmet forgasson az eseményekről.
    Az 54 hallgatóból és 3 orvosból álló csapat a több mint tízféle szűrésen túl általános orvosi és fizikális vizsgálatot, vérnyomást, vércukormérést és EKG vizsgálatot is végzett, a normálistól eltérő eredmények esetén pedig külön orvosi konzultáció keretében foglalkoztak a páciensekkel.
    Budai Marcell, a Semmelweis Egyetem Hallgatói Önkormányzatának elnöke elmondta, a térség lakói közül sokaknak nem feltétlenül természetes és elérhető a szűrővizsgálatokon való részvétel. Valószínűleg ennek is köszönhető, hogy a hat kárpátaljai településen – Ungvár, Tiszakeresztúr, Péterfalva, Zápszony, Badaló, Nagydobrony – csaknem 600 pácienst fogadtak négy nap alatt
    Az érdeklődők fogászati vizsgálaton, dietetikai illetve gyógyszerhasználati tanácsadáson vehettek részt, valamint gyógytornászok segítségével személyre szabott, otthon is elvégezhető gyakorlatokat sajátíthattak el. A szervezők a gyerekeknek játszósarokkal készültek, valamint a megjelenteknek prevenciós anyagokat, fogkrémet, fogkefét, vizet és óvszert osztottak ki. Az önkéntes akcióban 15 ország orvostanhallgatói vettek részt.
    A Kárpátalján elvégzett vizsgálatsorozatot saját forrásainak felhasználásával, közel 5 millió forintból valósította meg az egyetemi Hallgatói Önkormányzat.
    A HÖOK Külhoni programja a magyar hallgatók közötti kapcsolat fejlesztésén dolgozik a Kárpát-medencében. „Látogatásunk célja, hogy minél több hallgató ismerje meg az itt élő embereket.” – mondta Veres Márton, a HÖOK Külhoni programjának vezetője. A Külhoni program kapcsán hozzátette, a külhoni szervezetek fejlesztésén túl, eltökélt szándékunk, hogy összekössük és lehetőséget teremtsünk a magyarországi hallgatói önkormányzatoknak, hogy a saját szakterületükön belül tegyenek valamit a határon túli részek fejlesztéséért.
    Az egészségügyi szűrés a HÖOK külhoni tagszervezete, a Kárpátaljai Magyar Diákok és Fiatal Kutatók Szövetsége, valamint a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség Ifjúsági Szervezete segítségével valósult meg.

    Category :

    #dokumentumfilm#egy#hallgat#oacute#i#ouml#nk#eacute#ntes#akci#r#l

    0 Comments and 0 replies
arrow_drop_up